beauty & lifestyle blog

niedziela, 14 grudnia 2014

Świąteczny prezent, czyli dwa egzemplarze "Kanonów kobiecej urody" dla Was!


Jeśli po lekturze ostatniego posta [moja świąteczna lista marzeń ---> KLIK] myślałyście, że skupiam się wyłącznie na prezentach dla siebie, a o Was zapominam, byłyście w ogromnym błędzie. Zaraz Wam to udowodnię! Mam dziś dla Was wspaniałą niespodziankę, świąteczny prezent w postaci dwóch egzemplarzy arcyciekawej książki, która z pewnością zainteresuje każdą miłośniczkę makijażu. Wydane nakładem Grupy Wydawniczej Foksal "Kanony kobiecej urody. Od starożytnego Egiptu po XXI wiek. Makijaż i stylizacja" Doroty Golińskiej to piękny album wiodący czytelnika przez kolejne epoki historyczne, z mnóstwem stylizowanych zdjęć i instruktaży dla chcących odtworzyć wizerunek charakterystyczny dla danego okresu, ale przede wszystkim z solidną dawką wiedzy okraszonej ciekawostkami na temat sposobów, w jaki kobiety na przestrzeni dziejów dbały o urodę. Zainteresowane? Mam nadzieję, że tak :)))
Twarda, przyciągająca oko oprawa książki kryje trzynaście rozdziałów, z których każdy poświęcony jest innej epoce historycznej, od starożytności, przez średniowiecze, renesans, barok i rokoko, wiek XIX, aż po dynamiczny wiek XX, od lat dwudziestych po lata osiemdziesiąte. Lektura jest jak podróż w czasie, pozwala nam przyjrzeć się zmieniającym się z biegiem lat kanonom urody, podejrzeć kobiece rytuały piękna, poznać tajemnice ubioru, pielęgnacji i makijażu.
Treść treścią, ale nie sposób nie wspomnieć o zdjęciach, bo to właśnie one stanowią o wyjątkowości tej książki. Są przepięknie stylizowane, bezpośrednio nawiązują do opisywanych epok. Co ciekawe, modelkami są znane kobiety filmu i telewizji - Marta Żmuda-Trzebiatowska, Anna Cieślak, Ewa Wachowicz, Ewa Mleczko, Urszula Grabowska, Dominika Figurska, Grażyna Plebanek, Omenaa Mensah, Dorota Gardias, Olga Borys, Karolina Chapko, Kasia Dąbrowska i Ramona Rey. Zabieg ten sprawił, że z tym większym zainteresowaniem spoglądamy na proponowane stylizacje, czasem nie mogąc wręcz uwierzyć w przemianę.


"Kanony kobiecej urody" to pozycja naprawdę udana, jest co poczytać, jest na co popatrzeć, jest czym nacieszyć oko, jest czym się zainspirować. Myślę, że to idealny pomysł na prezent dla kobiet zainteresowanych poruszaną w niej tematyką, zwłaszcza że książka jest pięknie wydana, w dużym formacie, w twardej oprawie, na grubym papierze. Aż przyjemnie z nią obcować. Tak jak wspominałam, dwie z Was będą mogły się o tym przekonać!
Prezent to prezent, konkursu i żadnych zadań konkursowych tym razem nie będzie, zapraszam Was na rozdanie! Wystarczy obserwować No to pięknie! (tu albo na FB) i po prostu się zgłosić. Dla chętnych zostawiam jednak sekcję "Hyde Park", możecie mi tam napisać coś od siebie, cokolwiek, co Wam przyjdzie do głowy. Ale oczywiście nie musicie tego robić, to taka opcja dla gaduł :DDD

Regulamin
1. Rozdanie organizowane jest przez blog no-to-pieknie.pl Realizowane jest na zasadach określonych niniejszym Regulaminem i zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa. 
2. Sponsorem prezentów jest Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o. 
3. Niniejsze rozdanie adresowane jest do wszystkich czytelników bloga No to pięknie! i osób lubiących profil bloga No to pięknie! na portalu społecznościowym Facebook.
4. Uczestnicy rozdania mają za zadanie wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy.
5. Rozdanie rozpoczyna się 14.12.2014 r., termin zgłaszania się do konkursu upływa z dniem 21.12.2014 r. 
6. Uczestnik zgłaszając się do rozdania tym samym przyjmuje warunki jego Regulaminu i wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883z późn. zm.). 
7. Prezentami w rozdaniu są dwa egzemplarze książki Doroty Golińskiej "Kanony kobiecej urody. Od starożytnego Egiptu po XXI wiek. Makijaż i stylizacja". Prezenty nie podlegają zamianie na inne. 
8. Spośród wszystkich poprawnych zgłoszeń losowo wyłonione zostaną dwa zwycięskie zgłoszenia. Ogłoszenie wyników zostanie opublikowane 22 grudnia. O wygranej wyłonione osoby zostaną poinformowane za pośrednictwem bloga no-to-pieknie.pl oraz wiadomości mailowych, prezenty zostaną im przekazane w ciągu 7 dni robocznych od otrzymania danych adresowych. Wysyłka prezentów organizowana będzie wyłącznie na terenie Polski, na koszt sponsora prezentów.
9. Rozdanie nie podlega przepisom ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 roku nr 201, poz. 1540 z późn. zm.). 
10. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia rozdania i obowiązuje do czasu jego zakończenia. W sprawach nie określonych w niniejszym regulaminie zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego oraz innych przepisów powszechnie obowiązujących.

Na Wasze zgłoszenia czekam do następnej niedzieli (21.12.). Uwaga, wyniki rozdania ogłoszone zostaną tutaj, w dzisiejszym poście! Do zwyciężczyń oczywiście napiszę.

Edit: Książki trafiają do FF oraz Blanki :))) Dziewczyny, gratuluję!

Mam nadzieję, że książka Was zainteresowała i chętnie o nią powalczycie. Dajcie znać, co myślicie o tego typu wydawnictwach, fajny pomysł na prezent, czy niekoniecznie? Piszcie, jak zawsze czekam na Wasze komentarze!

Buziaki,
Cammie.22 komentarze :

 1. Super! Książkę dopisuję sobie do listy czytelniczej, tak na wypadek, jakby mi się nie poszczęściło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. M., powodzenia!
   Dzięki za zgłoszenie i za przemiłą wypowiedź w Hyde Parku :)))

   Usuń
  2. Dzięki ^^
   Lubię takie wolne przestrzenie ;)

   Usuń
  3. Liczyłam na to, że pomysł wam się spodoba :)))

   Usuń
 2. M. ja też dodaję ją do mojej "listy książek do kupienia" :)) Mam taką i powoli realizuję kolejne pozycje ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lady, tobie też życzę powodzenia, jak dobrze pójdzie, nie będziesz musiała kupować, żeby wykreślić z listy :)))

   Usuń
  2. Ja dodaję sobie na portalu lubimyczytać.pl i raz na kilka tygodni przeglądam, w poszukiwaniu inspiracji na następną lekturę :)

   Usuń
  3. Z lubimyczytać często korzystam, ale tylko jako przeglądający, konta tam nie mam. Cenię sobie jednak zamieszczane tam recenzje, dają mi trafny, przekrojowy obraz danej książki, którą akurat się interesuję.

   Usuń
  4. Dokładnie, coś jak wizaż, tylko książkowy ^^

   Usuń
 3. Formularz oczywiście wypełniony. To byłby świetny prezent pod choinkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eva, trzymam kciuki! Cieszę się, że książka wydała ci się interesująca :)))

   Usuń
  2. Nawet bardzo interesująca. Nigdy nie miałam żadnego takiego albumu, bo te dostępne w księgarniach jakoś niespecjalnie przypadły mi do gustu. A ta pozycja wydaje mi się interesująca.

   Usuń
 4. Bardzo fajny pomysł na prezent ;) myślę że nie tylko kobiety interesujące się makijażem chętnie zobaczyłyby jak to wszystko wyglądało na przestrzeni lat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blond Włosmomaniaczko, pewnie masz rację, to było takie moje naturalne skojarzenie :)

   Usuń
 5. Takie wydawnictwa cieszą oko, na pewno sprawdzają się jako prezent. Sama dostałam kiedyś dwa albumy z artystycznymi fotografiami - aktami, przez jakiś czas stały otwarte na półce na ulubionych zdjęciach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. FF, fajny pomysł, choć u mnie raczej by się nie sprawdził, otwartą książką zaraz kot by się zainteresował :DDD

   Usuń
 6. tego, że to nasze aktorki itp. pozują do zdjęć, to nie wiedziałam : ) taką pozycję okraszoną pięknymi zdjęciami zawsze chętnie u siebie ugoszczę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szpinakożerco, myślę, że by ci się spodoba, i ze względu na zdjęcia, i ze względu na treść :)

   Usuń
 7. Piękne wydanie. Może się uda:)

  M.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się i ja:)
  banerek: isthemagichereforever.blogspot.com/
  Pozdrowionka:)

  OdpowiedzUsuń